Jubileusz 15-lecia Targów SYMAS® i MAINTENANCE - co sprawia, że wystawcy wciąż je wybierają?

29.02.2024

Rynek targów przemysłowych w Polsce jest bardzo szeroki, w samym EXPO Kraków odbywa się ich kilka w ciągu roku. Niektóre z wydarzeń skupiają się na jednym sektorze, inne gromadzą wiele branż w jednym miejscu. Jakie są powody, dla których wystawcy wciąż wybierają Targi SYMAS® i MAINTENANCE? Jak się okazuje – przyczyn jest wiele. Po pierwsze, jest to jedyna impreza targowa w Polsce skierowana do branży materiałów sypkich i działów utrzymania ruchu. Po drugie, odwiedzają ją specjalistyczni, wysokiej jakości klienci z różnych gałęzi przemysłu. Po trzecie wystawcy doceniają bardzo wysoki poziom organizacji oraz niższe koszty udziału w porównaniu do podobnych imprez targowych. Już teraz wystawcy zarezerwowali ponad 50% powierzchni targowej na tegoroczną edycję, która odbędzie się 16-17 października 2024 w EXPO Kraków.

rafi_20231018_0083.jpg [3.47 MB]

Co wyróżnia Targi SYMAS® i MAINTENANCE?

Wśród tegorocznych wystawców znaleźli się m.in.: VEGA Polska, KAESER KOMPORESSOREN, Netecs, Biko-Serwis i Techmont. Jakie korzyści widzą przedstawiciele tych firm w udziale w tym wydarzeniu?

- VEGA Polska będzie wystawcą na targach SYMAS® już trzeci rok z rzędu. Poprzednie edycje, w 2022 i w 2023 roku, zaliczamy do bardzo udanych – nasze stoisko odwiedziła duża liczba uczestników, momentami przerastająca nasze oczekiwania. Co ważne, były to osoby żywo zainteresowane nowymi technologiami, z dużą wiedzą i konkretnymi oczekiwaniami odnośnie rozwiązań technicznych – odpowiedziała Patrycja Gutowska z firmy VEGA Polska.

- Niewątpliwą zaletą Symasa jest obecność klientów z różnych gałęzi przemysłu. Inne wydarzenia, w których uczestniczymy są stricte branżowe np. energetyka, kruszywa, cement i wapno itp., a na Symasie są wszyscy – twiedzi Błażej Bujak, Dyrektor Zarządzający Techmont.

- Targi SYMAS® są największą tego typu imprezą na targowej mapie kraju, w związku z tym jest to najlepsza okazja do pozyskiwania relacji biznesowych z firmami polskimi – uważa Piotr Dowgalski z Biko-Serwis.

- Targi SYMAS® MAINTENANCE wyróżniają się wyższą świadomością odwiedzających. Są to targi dla specjalistów. W porównaniu do podobnych wydarzeń targowych cechują się też niższymi kosztami udziału – mówi Robert Ryt z KAESER KOMPRESSOREN Sp. z o. o.

- Na targach wystawiamy się już 3 rok i widzimy, iż jest coraz większe zainteresowanie tym wydarzeniem. Warto było i jest się zaprezentować, gdyż odwiedzający targi, to grupa osób z konkretnymi zapytaniami czy problemami. Mając bogate portfolio produktów, możemy zaproponować konkretny produkt na potrzeby klienta i rozwiązać problem, nawiązać kontakty, które owocują dalszą współpracą – odpowiedziała Patrycja Pietruska, Specjalista ds. sprzedaży i ochrony środowiska, Netecs.

Przemysł spotyka się w Krakowie

Co dwie imprezy to nie jedna, ale to już wiemy. Od lat połączenie targów SYMAS® i MAINTENANCE tworzy idealną synergię i sprawia, że wydarzenie odpowiada na potrzeby większości firm przemysłowych w Polsce. W tym roku idziemy o krok dalej. W tym samym czasie – 16 i 17 października 2024 w EXPO Kraków odbędą się również 13. Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®, dzięki czemu możemy spodziewać się większej ilości gości z branży kompozytów, budowlanej, środków transportu czy chemicznej.

Istotnym trendem w branży targowej jest zwiększenie interaktywności, dlatego zachęcamy wystawców do przeprowadzenia praktycznych pokazów podczas targów. Przygotowaliśmy dla nich specjalną strefę, w której będą mogli dodatkowo zaprezentować pracę swoich maszyn i urządzeń w formie otwartego, interaktywnego pokazu.

Oczywiście, najważniejszym elementem targów niezmiennie pozostaje networking. Po pierwszym dniu wystawcy będą mieli okazję do nawiązania nowych relacji podczas integracyjnego wieczoru branżowego.

targi-kompozyt-expo-strefa-pokazow-2023.jpg [453.96 KB]

Trendy i wyzwania w przemyśle

Targi zawsze są odzwierciedleniem tego, co dzieje się w branży. Wystawcy mają już swoje podejrzenia, co szczególnie przykuje naszą uwagę podczas październikowych targów. Wiedzą też doskonale jak reagować na zmieniające się warunki. - W związku z zaostrzeniem unijnych regulacji w zakresie ekologii o normach emisyjności należy położyć większy nacisk na ten aspekt produkcji w przemyśle. W tej materii mamy bogate doświadczenia oferując nowoczesne rozwiązania skrojone pod klucz, z dogodnymi formami finansowania oraz szybkie i bezproblemowe wdrożenie. Nasze instalacje niejednokrotnie zaprojektowane są w taki sposób, że nie wymagają zezwoleń i pozwoleń np. budowlanych, co znacznie skraca wdrożenie rozwiązań proekologicznych w przedsiębiorstwach naszych klientów - mówi Piotr Dowgalski z Biko-Serwis.

VEGA Polska oferuje niezawodne rozwiązania pomiarowe. Jak mówi Patrycja Gutowska - Pomiar poziomu materiałów sypkich wiąże się z wieloma wyzwaniami, często odbywa się w trudnych warunkach procesowych, przy skrajnych temperaturach i przy wysokim zapyleniu, dlatego znalezienie niezawodnego rozwiązania pomiarowego jest tutaj szczególnie ważne. W czasie dwóch dni na stoisku mogliśmy na żywo zaprezentować działanie naszych sond radarowych do pomiaru poziomu, które doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju aplikacjach związanych z materiałami sypkimi.


Zarezerwuj stoisko do końca maja


Zainteresowanie tegoroczną edycją jest szczególnie duże, już w lutym ponad połowa powierzchni została zajęta. Dlatego zachęcamy do zgłaszania się już teraz, co zagwarantuje dobrą lokalizację i pozwoli skorzystać z promocyjnej oferty cenowej do końca maja.

 

Zapytaj o ofertę dla Twojej firmy:

K.Miernikiewicz-2.png [251.90 KB]

Karol MiernikiewiczAccount Manager
+48 510 271 697

 

targi-symas-maintenance-2023 (94).jpg [548.98 KB]