Bliski jest nam los firm zajmujących się m.in. przemysłem, gastronomią, medycyną, jak i rynkiem książek. Czujemy się częścią każdego z tych sektorów. Mocno trzymamy kciuki szczególnie za polskie firmy, które podejmują heroiczne wysiłki, aby przetrwać ten najgorszy moment. Jak zatem możemy pomóc? Chcielibyśmy znać receptę, którą moglibyśmy się podzielić z Państwem. Niestety nie posiadamy jej. Wiemy jednak, że każda zmiana wymaga wiedzy - tę możemy pomóc zdobyć. Na naszych fanpage’ach oraz kanałach Twitter i LinkedIn będziemy zamieszczać cenne wskazówki, gdzie i jak można szukać wsparcia dla firm.

 

Pomocną dłoń wyciąga m.in. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw zachęcając do udziału w akcji informacyjno-organizacyjnej #RatujBiznes. Akcja z jednej strony ma informować przedsiębiorców znajdujących się w trudnej sytuacji gospodarczej o możliwych instrumentach wsparcia. Z drugiej strony ma umożliwić mikro, małym i średnim przedsiębiorcom znalezienie fachowej, nieodpłatnej pomocy prawnej przy wypełnianiu i składaniu wniosków.

 

Na stronie https://rzecznikmsp.gov.pl/ratujbiznes/ dostępne są wnioski (można je pobrać ze strony) oraz lista kancelarii prawnych i podatkowych, które nieodpłatnie pomogą mikro, małym i średnim przedsiębiorcom przygotować i złożyć odpowiednie dokumenty. Zachęcamy do odwiedzenia strony.

 

Pomagajmy sobie, to bardzo ważne.