Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu - konferencja

Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu jako uzupełnienie Targów Maintenance jest jednocześnie źródłem wiedzy i wymiany doświadczeń między przedstawicielami działów utrzymania ruchu i produkcji. Ich tematyka obejmuje m.in. nowoczesną metodologię utrzymania ruchu (TPM, Kaizen) dobre praktyki inżynierskie i produkcyjne stosowane w największych firmach oraz nowe rozwiązania zapewniające poprawę efektywności zakładu produkcyjnego. Obecność ekspertów mających wieloletnie doświadczenie gwarantuje najwyższy poziom merytoryczny prowadzonych przez nich wykładów i case studies.Bloki tematyczne:

Efektywność Służb Utrzymania Ruchu

Predykcja w Utrzymaniu Ruchu

Redukcja Kosztów Utrzymania Ruchu

Przemysł 4.0


Wkrótce zaprezentujemy pełen harmonogram konferencji.

Agenda

Wojtek Mączyński, WoMa Solution, Redukcja kosztów UR przy pomocy narzędzi analitycznych

•             Jaki jest odpowiedni poziom kosztów Utrzymania Ruchu?
•             Struktura budżetu Utrzymania Ruchu.
•             Wykorzystanie wskaźników efektywności kosztowej do określania wielkości budżetu.
•             W jaki sposób redukować koszty Utrzymania Ruchu przy pomocy najprostszych narzędzi analitycznych?
•             Wykorzystanie Sita Glenday'a w procesie optymalizacji kosztów Utrzymania Ruchu.
•             Studium przypadku.
Wojtek Mączyński jest jednym z najbardziej charyzmatycznych doradców z zakresu inżynierii utrzymania ruchu, niezawodności oraz logistyki UR oraz najczęściej wybieranym konsultantem przez przedsiębiorstwa poszukujące wsparcia w zakresie doradztwa w obszarze systemów zarządzania obsługą techniczną maszyn i urządzeń i zgodnie z filozofią TPM. Jako inżynier w zespołach Utrzymania Ruchu w polskich przedsiębiorstwach obserwował specyfikę pracy tych działów i coraz śmielej proponował i wprowadzał rozwiązania, mające na celu usprawnienie procesów. Pnąc się po szczeblach kariery, jako manager w dużych korporacjach międzynarodowych testował i wdrażał innowacyjne rozwiązania w obszarze produkcji i utrzymania ruchu. Od 2005 roku tworzy własną markę WoMa Solution i jako trener, konsultant i coach realizuje swoją misję zarażając klientów pasją do poszukiwania coraz to nowszych rozwiązań w obszarze zarządzania służbami utrzymania ruchu i produkcją. W ciągu 10 lat działania WoMa Solution stworzył autorskie programy szkoleniowe, takie jak Certyfikowany Praktyk TPM, Podnoszenie kompetencji technicznych ActionLearnigBlitz, czy Logistyka UR. Pracował dla ponad 200 firm z Europy, Azji i Ameryki Północnej.
Piotr Bonarski, Hoerbiger Automotive, Kompromis czy Remis? Kilka słów o współpracy międzywydziałowej

•             URowcy wszystkich krajów łączcie się!
•             Kierownik produkcji vs. Kierownik SUR.
•             Utrzymanie Ruchu jako ostatnia deska ratunku.
•             Współpracować! Nie rywalizować!
•             Zespół to idea pozwalająca osiągać nieosiągalne.
Legniczanin z urodzenia, zamieszkania i zamiłowania. Ukończył naukę na Politechnice Wrocławskiej z tytułem mgr inż. na wydziale mechanicznych, w specjalności: organizacja produkcji. 
Przez ostatnie 10 lat pracował między innymi w zakładach z kapitałem zagranicznym tj. Whirlpool Sp. z o.o., Winkelmann Sp. z o. o. oraz Lear Poland II Sp. z o.o..
Obecnie piastuje stanowisko dyrektora działu aplikacji w firmie Hoerbiger Automotive Sp z o.o..
Jego pasją jest szukanie metod, narzędzi i rozwiązań usprawniających zarządzanie działem, obszarem, firmą, łącząc zdobycze wiedzy teoretycznej z wieloletnim doświadczeniem praktycznym. 
Drugą kadencję jest prezesem koła terenowego SIMP (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich) działającego przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, skąd także czerpie wiedzę i doświadczenie. 
Z racji posiadanego tytułu "Wykładowcy SIMP" szeroko współpracuje z firmami szkoleniowymi dzieląc się swoją wiedzą ze studentami m.in. Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania w Katowicach, czy Filii Politechniki Wrocławskiej w Legnicy oraz w zakładach tj. Federal Mogul w Gorzycach czy też KGHM ZG w Polkowicach z zakresu organizacji pracy działu utrzymania ruchu, ale też LEAN Manufacturing czy Six Sigma. 
Andrzej Skrzypkowski, AS Instrument, Diagnostyka maszyn – jak oceniać skuteczność istniejących obecnie na rynku technik pomiarowych?

•             Przegląd metod znormalizowanych i szeroko stosowanych do ogólnej oceny maszyn.
•             Metody specjalizowane, ukierunkowane na wykrywanie konkretnych zjawisk zagrażających awarią.
•             Wczesne ostrzeganie czy prostota pomiaru – która cecha jest ważniejsza? 
Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydział Mechaniczny-Technologiczny (obecnie Inżynierii Produkcji), specjalizacja Spawalnictwo. Tematyką Utrzymania Ruchu zajmuję się od roku 1998 jako przedstawiciel handlowy szwedzkiego producenta sprzętu do diagnostyki stanu dynamicznego maszyn SPM Instrument AB. Od 2000 zajmował się wprowadzaniem na rynek systemów laserowych Easy-Laser szwedzkiej firmy Damalini AB. Od 2002 właściciel firmy AS Instrument Polska z Warszawy, obecnie wyłącznego przedstawiciela SPM Instrument AB w Polsce.
Mateusz Bujak, Hansford Sensors Sp. z o.o., Czy najprostsze metody w Predictive Maintenance mogą być najskuteczniejsze?

•             Metody wykorzystywane w predykcyjnym utrzymaniu ruchu.
•             Analiza możliwości skutecznego wykorzystania metod w oparciu o wiedzę czerpaną z badania oleju oraz drgań.
•             Jak nakłady inwestycyjne oraz wykorzystanie zasobów ludzkich przekłada się w praktyce na efektywność stosowanych metod.
Inżynier Mechanik oraz Automatyk z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży Predictive Maintenance. Prezes polskiego oddziału Hansford Sensors oraz Menadżer Sprzedaży na rynki wschodnie oraz Skandynawii . Podczas swojej pracy na co dzień spotykający się z klientami wykorzystującymi różnorodne metody predykcyjnego utrzymania ruchu, z pasją i zainteresowaniem skupiony na wymianie doświadczeń w zakresie najlepszych praktyk. W ramach swojego doświadczenia uczestniczył w pracach rozwojowych nad systemem wibrodiagnostycznym, jego wdrożeniami oraz analizami diagnostycznymi różnorodnych maszyn w szerokich gałęziach przemysłu.


Arkadiusz Bąbiak, CPU-ZETO Sp. z o.o., Diagnostyka poprzez Internet of Things
  • Diagnostyka a diagnoza. 
  • Internet of Things w służbie diagnostyki - model gromadzenia i przetwarzania danych.
  • Monitorowanie, diagnozowanie, genezowanie, prognozowanie.
  Absolwent kierunku Telekomunikacja i Elektronika. Od ponad sześciu lat zaangażowany w tematykę związaną z utrzymaniem ruchu i zagadnieniami pokrewnymi.
  Uczestniczył w realizacji szeregu wdrożeń systemu EAM/CMMS na terenie kraju oraz poza jego granicami kreując metodologię wdrożeń dopasowaną do potrzeb poszczególnych użytkowników, a obecnie odpowiedzialny również za kontakt i negocjacje z klientami.
  Nieustannie dąży do udoskonalania i implementowania nowoczesnych technologii informatycznych dla wsparcia działów technicznych przemysłu, branży FCMA, IWMS.
  Laureat tytułu Oficera Przemysłu - 2017 wręczoną przez BalticBerg Consulting w kategorii "Doceniony przez przemysł" za ciekawe projekty i poświęcenie w realizacji celów organizacji przemysłowych.
  Ewa Kania, Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego Sp. z o.o., Diagnostyka olejowa jako element zapewnienia ciągłości utrzymania ruchu

  •             Dlaczego smarujemy?
  •             Diagnostyka trybologiczna.
  •             Odpowiedzialność służb smarowniczych.
  •             Interpretacja wyników badań środków smarnych.
  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Od 2012r. zajmuje stanowisko kierownicze akredytowanego laboratorium  znajdującego się w strukturze organizacyjnej Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego Sp. z o.o. w Lędzinach. Zajmuje się problematyką eksploatacji środków smarnych: olejów przemysłowych, olejów elektroizolacyjnych, paliw ciekłych,  smarów. Współpracuje z służbami smarowniczymi wielu firm o różnym profilu działalności. Autorka wielu referatów i prezentacji dotyczących problematyki eksploatacji środków smarnych.
  Tomasz Lewicki,  Zakłady Tłuszczowe Kruszwica, Przepis na sukces: predykcja i proaktywne utrzymanie ruchu - case study ZT Kruszwica
   
  •             Prezentacja Zakładu ZT "Kruszwica" S.A. w Brzegu
  •             Metody predykcyjne stosowane w przemyśle tłuszczowym
  •             Analizy pomiarów / case study
  Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej z tytułem inżyniera, w lipcu broni pracę magisterską nt. diagnostyki na Politechnice Wrocławskiej.
  Przygodę z ZT Kruszwica rozpoczął 4 lata temu jako ślusarz remontowy zatrudniony w firmie podwykonawczej. Szybko został dostrzeżony jego potencjał i 3 lata temu otrzymał propozycję pracy w „Kruszwicy” jako Specjalista ds. Diagnostyki. Obecnie pełni rolę Kierownika ds. Predykcyjnego Utrzymania Ruchu i Niezawodności. Uzyskał certyfikat Level I z diagnostyki wibroakustycznej wydany przez Brytyjski Instytut Badań Nieniszczących (BINDT) oraz jako jedna z trzech osób w Polsce posiada ceryfikat Level II z ultradźwięków.
  W 2016r. wraz z członkami zespołu zdobyli tytuł Fabryki Roku 2016 w kategorii Utrzymanie Ruchu, oraz zostali wyróżnieni w konkursie na magazyn smarowniczy w amerykańskim czasopiśmie Machinery Lubrication (grupa Noria).
  Mariusz Szymocha, Bartosz Podziewski, Lean Partner Sp. z o.o. Sp. k., 30% wzrost efektywności działu UR - jak to zrobić własnym sumptem i podnieść poprzeczkę Industry 4.0?

  • Czy człowiek może być efektywniejszy od sztucznej inteligencji?
  • Case study współtworzenia aplikacji działu UR, która ma dla niego sens.
  • Po czym poznać, że rozwiązanie IT jest efektywne?
  Bartosz Podziewski, Partner Zarządzający w Lean Partner 

  Doświadczony manager, programista, project manager, analityk. Zaprojektował i wdrożył kilkadziesiąt systemów IT, był szefem projektu m.in. cyfrowej telewizji “n” oraz projektu ucyfrowienia sieci firmy Multimedia S.A. Aktualnie w ramach Lean Partner zajmuje się wsparciem zarządzaniem przedsiębiorstw oraz ich restrukturyzacją.  Mariusz Szymocha, Continuous Improvement General Director w Lean Partner

  Pasjonat optymalizacji procesów biznesowych i życiowych. Zawodowo i prywatnie propagator LEAN Management i KAIZEN czyli metod, które sprawiają, że wszystko to co trudne i skomplikowane staje się proste i wykonalne. W swojej kilkunastoletniej praktyce doradcy ds. optymalizacji procesów realizował projekty w branżach przemysłowych i usługowych od Doniecka na Ukrainie po granicę Kalifornii i Nevady w USA. W swojej pracy stawia na zespołowe dążenie do wyznaczonych celów opartych o analizę  faktów. Prywatnie aktywny sportowo kibic piłkarski i zapalony motocyklista. 
  Obszary kompetencji: Produkcja, administracja, usługi – w tym bankowość, BPO, SSC i logistyka. Stosowane narzędzia optymalizacji procesów i kształtowania kultury procesowej - LEAN Six Sigma. Architekt  systemów zarządzania ciągłym doskonaleniem organizacji. Koordynator programów podnoszących zyskowność oraz jakość wyrobów i usług. 

  *Koszt uczestnictwa obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, certyfikat potwierdzający udział, przerwę kawową, wstęp na targi MAINTENANCE i SyMas, katalog targowy.

  **Zgłoszenie należy przesłać wraz z kserokopią ważnej legitymacji studenckiej.

  Zainteresowanych uczestnictwem w konferencji prosimy o kontakt z:

  Karolem Miernikiewiczem
  Zastępcą Komisarza Targów

  miernikiewicz@targi.krakow.pl
  tel.: +48 12 651 95 31
  kom.: +48 507 044 183
  fax:  +48 12 651 95 22